Volgende week gaat de langverwachte film van Michael Mann, Ferrari, in première. Adam Driver kruipt in de huid van de legendarische Italiaanse autocourreur Enzo Ferrari. Veilinghuis RM Sotheby’s heeft de smaak alvast te pakken, want zij veilen binnenkort een zeer zeldzame Ferrari 250 Testa Rossa.

De bollide staat bekend als de mooiste Ferrari ooit gebouwd. Uiteraard is zo’n uitspraak altijd subjectief, maar als je de Ferrari 250 Testa Rossa even goed bestudeert in de fotogalerij hierboven. Dan kun je eigenlijk alleen maar tot de conclusie komen dat dit in ieder geval geen leugen is.

Ferrari 250 Testa Rossa

Misschien was het nog niet duidelijk, maar dit is niet zo maar een auto. Het gaat hier om één van de 33 exemplaren die ooit uit de Ferrari-fabriek is gerold. Wat maakt deze specifieke Ferrari 250 Testa Rossa dan zo speciaal? Veel, maar voornamelijk de felbegeerde ‘ponton fender’-carrosserie. Het is één van de slechts negentien bijzondere exemplaren gebouwd door de bekende Italiaanse carrosseriebouwer Sergio Scaglietti.

In 2013 werd de bollide volledig gerestaureerd door Ferrari Classiche. Het is één van de weinige Testa Rossa’s die door het heilige Red Book is gecertificeerd, omdat de originele versnellingsbak en bijbehorende motor zijn behouden.

Het Ferrari Red Book geeft een essentieel stukje informatie. Het is namelijk een certificaat van échtheid, wat aangeeft dat een voertuig en al zijn componenten voldoen aan de originele specificaties. Met andere woorden: een Ferrari die het Classiche-certificeringsproces heeft doorlopen, is letterlijk zo goed als nieuw. De Ferrari 250 Testa Rossa die nu geveild wordt, is dus zo mooi als de dag waarop deze werd geboren.

Specificaties en prijs

‘Testa Rossa’ betekent rood hoofd in het Italiaans en is een verwijzing naar de rode cilinderkop van de motor. Of het is een verwijzing naar jouw rode hoofd als je in alle extase door de bochten scheurt. Met bijna twintig perioderaces en vier algemene overwinningen was de 0738 TR meer dan tien jaar actief in de racewereld. Je rijdt dus rond in royalty.

De Ferrari 250 Testa Rossa is overigens de meest succesvolle sportracewagen in de illustere geschiedenis van Ferrari. Het model won tussen 1958 en 1962 vier wereldkampioenschappen en ook was de auto vier keer als eerste over de finishlijn bij 24 uur van Le Mans. Onder de motorkap vind je een V12 – 2.9L atmosferisch-motorblok. Wat goed is voor 295 pk en een topsnelheid van 270 km/u. Binnen vier seconden ga je van 0 naar 100 km/u. Tot slot is het de eerste Ferrari die werd uitgerust met een vier-versnellingsbak.

RM Sotheby’s veilt de wagen achter gesloten deuren. Je kunt je nu inschrijven en vervolgens een bod uitbrengen. Er wordt geen prijskaartje aan de bolide gehangen, maar Forbes schat de waarde van deze Ferrari 250 Testa Rossa tussen de 34 en 38 miljoen dollar. Gelukkig is staren gratis. De veiling vind plaats op 21 februari 2024. Geen Ferrari fan? Misschien is dan de McLaren Speedtail in het artikel hieronder iets voor jou.

Advertentie

Reacties

Geef een reactie

(verplicht)

Meer

Meer van JFK

Advertentie