Porscheliefhebbers, hou je hart vast. Een ultra-zeldzaam exemplaar van de Porsche 911 Turbo S Lightweight uit 1993 gaat onder de hamer. Dit is echter niet zomaar een 911. Het gaat om één van de slechts 86 exemplaren die ooit geproduceerd zijn, en één van de slechts 19 in rechtsgestuurde configuratie. Deze bijzondere Porsche wordt geveild tijdens een veiling in Londen, georganiseerd door RM Sotheby’s.

Sinds de originele levering is dit unieke model niet meer in het openbaar gezien. Dit maakt het een heilige graalnvoor autoliefhebbers en verzamelaars. De auto werd oorspronkelijk gebouwd voor de Zuid-Afrikaanse markt, en heeft de afgelopen decennia onaangeroerd in een privécollectie in Azië gestaan. Hierdoor is dit exemplaar nog buitengewoner. Deze unieke Porsche 911 Turbo S Lightweight is zo goed als nieuw, want er staat slechts 81 mijl op de teller. De auto heeft slechts 130,3 kilometer gereden.

De Porsche 911 Turbo S Lightweight is de ultieme rijdersauto

De 911 Turbo S Lightweight werd ontwikkeld door Rolf Sprenger, manager van de afdeling Porsche Exclusive. De auto was bedoeld als een straatlegale variant van de auto die het IMSA Supercar Championship van 1992 won. Het doel? Een pure, lichte en prestatiegerichte sportwagen. Om het gewicht drastisch te verminderen, verwijderde Porsche tal van comfortvoorzieningen, waaronder airconditioning en geluidsisolatie.

Lees ook: De Ferrari 250 Testa Rossa heeft een geschatte waarde van 38 miljoen dollar

Kopers hadden de optie om deze functies weer te laten installeren. De deuren en kofferdeksels zijn vervaardigd van glasvezelversterkt koolstofcomposiet, de ramen zijn lichter, en onder de motorkap van deze Porsche 911 Turbo S Lightweight schuilt een brute 381 pk-motor met grotere brandstofinjectoren en een KKK-turbocompressor. Deze auto was niet alleen een technische prestatie, maar ook een statement. Met zijn minimalistische aanpak bracht Porsche een wagen op de markt die volledig gericht was op de rijervaring, gefocust op snelheid en souplesse.

Onlangs gerestaureerd naar zijn oude glorie

Deze bijzondere uitvoering, afgewerkt in de iconische kleur Grand Prix White (Wit), heeft na jaren van rust in opslag een volledige restauratie ondergaan. De herlakking is met zorg uitgevoerd door de beste experts in Zuid-Californië, zodat de auto weer straalt zoals hij dat deed op de dag dat hij uit de fabriek rolde. Dit, in combinatie met de zeldzaamheid van de rechtsgestuurde configuratie, maakt het tot een absoluut pronkstuk voor elke serieuze verzamelaar.

Lees ook: Wil je binnen een jaar een Porsche? Dit bedrag moet je per maand opzijzetten

Met zijn exclusieve karakter, onberispelijke staat en bijna onaangeroerde kilometers, wordt verwacht dat deze Porsche 911 Turbo S Lightweight maar liefst 900.000 Britse pond zal opbrengen tijdens de aankomende veiling bij RM Sotheby’s in Londen. Omgerekend is dat zo’n 1.079.808 euro. Gelukkig is kijken gratis. Zoek je een iets goedkoper Porsche-speeltje? Lees dan het artikel hieronder.

Reacties

Geef een reactie

(verplicht)

Meer